„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy
w ramach ogólnopolskiej akcji
„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”
To zabawa w słusznej sprawie, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest       redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”
Na czym to polega?
Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki.
Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Chcemy pokazać tą akcją, że młodzież czyta znacznie więcej niż dorośli. W ten sposób będziemy promować książki i czytanie, będziemy inicjować modę na czytanie, pokażemy, że książki, to nie tylko lektury, ale przede wszystkim przyjemna forma spędzania czasu.
W ubiegłym roku prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie. W tym roku również uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać - każdy to, na co ma ochotę.
Dnia 2 czerwca odbędzie się w naszej szkole Dzień Dziecka, który rozpoczniemy o godzinie 9.00 biciem rekordu czytania. W akcji udział weźmie również cała społeczność szkolna ze  Szkoły Podstawowej w Białousach.
Zachęcamy również wszystkich mieszkańców naszej Gminy Janów, przyłączcie się do nas! Wystarczy tego dnia uwolnić pozytywne emocje, zabrać ze sobą dowolną książkę i przybyć około godziny 9.00 na plac szkolny.
Pobijmy ubiegłoroczny rekord - 432 608 czytających!
Pomagać nam w tym będą również zaproszeni znani Wam dorośli, którzy przeczytają na głos wiersze i fragmenty prozy.
Zapraszamy!
ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W JANOWIE
ul. Białostocka 16
16-130 Janów
tel/fax 857216013
spjanow@wp.pl