NAJSŁODSZY DZIEŃ W ROKU W NASZEJ SZKOLE - ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY!
    Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby czekolady. Uwielbiamy ją za wspaniały smak i zapach. Zaprosiliśmy więc uczniów już od samego rana do wyruszenia w podróż w czasie i przestrzeni śladami historii popularności słodkiego przysmaku - czekolady. Na ścianach korytarzy szkolnych i tablicy umieszczone zostały wiadomości o czekoladzie. Przed pierwszą lekcją przez szkolny radiowęzeł można było wysłuchać czytanych przez uczennice fragmentów książki R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady” oraz wiersza Danuty Wawiłow „Zapach czekolady”.
    Przedszkolaków i uczniów czekało dziś nie lada wyzwanie. Rozpoczęcie zajęć polegało na odnalezieniu słodkiej niespodzianki, którą ukrył w każdej klasie zajączek. Nie było to łatwe zadanie, trzeba było się trochę natrudzić (a czasami nawet bardzo J), aby odnaleźć czekoladowe jajeczka. Młodsi uczniowie otrzymali również kopertę z wierszem o czekoladzie i dzieląc się na grupy wykonywali ilustracje do treści wiersza.
   Największa podziękowania należą się dziewczynom ze Szkolnego Wolontariatu i ich opiekunce p. Basi Gąsiorowskiej - Szamreto , które zachęciły uczniów do przyniesienia tego dnia do szkoły czekoladowych wypieków oraz przeprowadziły „Czekoladowy kiermasz”. Okazało się, że uczniowie i nauczyciele uwielbiają czekoladę, bo wszystkie słodkości znalazły w expresowym  tempie nabywców! Dochód z kiermaszu wraz z życzeniami świątecznymi, został przekazany dla naszych dwóch kolegów, uczniów: Kubie Iłendo i Piotrkowi Łuckiewiczowi. Obaj chłopcy dziękują wszystkim uczniom za otwarte serca i chęć niesienia pomocy.
   Podsumowaniem dnia był konkurs dla uczniów klas IV - VI -  „O czekoladzie wiem wszystko”. 2 osobowe reprezentacje klas wykazywały się wiedzą rozwiązując test. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliły i wywalczyły dla swoich klas duże czekolady, drużyny klas VIA, VIB i VB.  W trwającej również cały dzień loterii „Dokończ zdanie: Lubię czekoladę, ponieważ…” szczęście w losowaniu czekoladek uśmiechnęło się do Gabrysi Hołowieszko z kl. IIA, Adrianny Kowalewskiej z kl. VIA i Gabriela Matys z kl. IVA.
Mamy nadzieję, że wesoło i przede wszystkim czekoladowo spędziliście dzisiejszy dzień.
Organizatorzy: G. Skowrońska i E. Zarzecka. Dziękujemy za pomoc w organizacji dzisiejszego święta Radzie Rodziców oraz p. W. Kołpak i p. J. Szczerbie.
ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W JANOWIE
ul. Białostocka 16
16-130 Janów
tel/fax 857216013
spjanow@wp.pl